Maxipes.cz – řada dětské elektroniky s Maxipsem Fíkem
Maxipes.cz – řada dětské elektroniky s Maxipsem Fíkem

Vyhledávání na webu
Přejít na: Obsah | Hlavní menu | Novinky | Aktuality | Patička

Cestování s dětmi a chytrou elektronikou

Cestujete s dětmi? Pořiďte si šikovné pomocníky, kteří zabaví i vzdělají

Kdy už tam budeme? Věta, při které většině rodičů naskočí pupínky po těle a která dělá z cestování s dětmi noční můru. Obvykle tak dospělí vymýšlejí, jak ratolesti v autě, vlaku či letadle zabavit na co nejdelší dobu. Protože známou pravdou je, že děti, které si hrají, nezlobí. Skvělým pomocníkem mohou být moderní technologie, které na rozdíl od většiny společenských her nezaberou příliš místa, a umí děti zaujmout na celé hodiny. Zde jsou naše tipy, po čem sáhnout, když vás čeká cestování s potomkem.

Rozvíjejte kreativitu

Moderní technologie mají u řady rodičů špatnou pověst. Často kvůli tomu, že děti pouze pasivně konzumují, co jim obrazovka nabízí. V dnešní době je ale tato obava zbytečná. Řada zařízení vyžaduje dětskou interaktivitu a rozvíjí děti stejně jako kniha či papír. Mezi takové technologie patří například kreslicí tabulka. Praktická náhrada papírového bloku umožňuje malovat i bez pastelek a gumy. Malí školáci si na ní během cest autem mohou trénovat například psaní písmen, a pokud předkreslíte na tabulku mřížku, ratolestem cestování uteče jako voda při hraní piškvorek.

Hrajte si a vzdělávejte

Pomocníkem, kterého si zamiluje každý rodič, je dětský tablet. Na rozdíl od toho klasického je totiž přizpůsoben malým uživatelům a nabízí tak unikátní dětské prostředí i funkci rodičovské kontroly. Možností jeho využití je navíc nepřeberně, takže může s dětmi růst. Předškoláky potěší hry a zábavné aplikace, které jsou ale pečlivě vybrané odborníky, takže se nemusíte obávat žádných agresivních stříleček. Pro školáky se pak tablet stane užitečným parťákem při procvičování. Lze do něj stáhnout řadu výukových aplikací a při cestách se cvičit ve všem od počítání, přes anglická slovíčka po základy první pomoci. To vše hravou a zábavnou formou, takže ratolesti ke vzdělávání rozhodně nebudete muset pobízet.

Přimějte děti poslouchat

Když se děti nudí, většinou příliš neposlouchají. K tomu je ale snadno přimějete vlastním přehrávačem a sluchátky. Obzvlášť pokud cestujete s několika dětmi zaráz, budete hledat písničky a povídání zajímavé pro všechny velmi těžko. Elegantnějším řešením, díky kterému zavládne v autě či autobuse kýžené ticho, je pořídit dětem na cesty přehrávače. Do MP3 můžete před cestou společně nahrát oblíbené pohádky, příběhy i písničky. A až se omrzí, jednoduše nahrajete jiné.

Výrobci moderních technologií dnes myslí i na rodiče a na trhu tak najdete řadu zajímavých zařízení, která si zamilujete jak vy, tak vaše děti. Obsah je přizpůsoben dětským majitelům a je to proto obvykle vhodnější řešení, než dětem půjčovat vlastní chytrý telefon či tablet a spoléhat na to, že vám omylem nezmění nastavení, nesmažou důležité dokumenty nebo zařízení nerozbijí. Milé vás překvapí i pořizovací cena technologií pro děti, která je obvykle mnohem nižší než u obdobných technologií pro dospělé.

 


Publikováno 6.9.2019

Podmenu