Maxipes.cz – řada dětské elektroniky s Maxipsem Fíkem
Maxipes.cz – řada dětské elektroniky s Maxipsem Fíkem

Vyhledávání na webu
Přejít na: Obsah | Hlavní menu | Novinky | Aktuality | Patička

5 tipů, jak zabavit děti při špatném počasí

S podzimem přibývá dní, kdy venku prší a kvůli studenému počasí děti skákání v kalužích přestane brzy bavit. Jak zabavit potomky v momentě, kdy už jste prolistovali společně všechny dětské knihy a sledovat pohádky celý den nebaví ani děti, ani vás? Zde jsou tipy na hry a aktivity, díky kterým si nevšimnete, že už je za okny zase jaro.

  1. Zpívejte

Které dítě by rádo nezpívalo a netančilo? Uspořádejte si v obýváku karaoke odpoledne. Na rozdíl od kamarádů vás děti soudit nebudou, takže nepotřebujete ani alkohol na posilněnou. Některé dětské přehrávače mají navíc zabudovanou funkci karaoke a mikrofon k tomu, takže se děti budou cítit jako skutečné pěvecké hvězdy.

  1. Modelujte

Na tvorbu z plastelíny vzpomíná s láskou většina lidí. Není ale potřeba schovávat doma ztvrdlou modelínu, která po jednom použití obvykle stejně hraje všemi barvami. Stačí vám smíchat hrnek hladké mouky, čtvrt hrnku soli, potravinářské barvivo, hrnek horké vody a dvě polévkové lžíce rostlinného oleje. A zdravá domácí modelína je na světě. Odvážnější rodiče pak mohou ještě přidat třpytky, které potěší zejména malé modelářky. Připravte se ale na třpytky až za ušima.

  1. Předvádějte

Pokud máte doma malé holčičky, ničím je nezabavíte víc než módní přehlídkou. Nechte malé parádnice vytvořit vlastní outfity a do jejich kolekcí jim půjčte i pár kousků z vlastního šatníku. Když navíc přidáte i trochu make-upu, máte o zábavu na celé odpoledne postaráno. Pokud potřebujete ve stejné chvíli zabavit i kluky, svěřte jim technické role. Dětským fotoaparátem či tabletem mohou přehlídku řádně zdokumentovat, ovládáním přehrávače pak pouštět hudbu v pravý čas.

  1. Stavějte

Když stavění z kostek omrzí, zkuste opravdovou stavbu. Z polštářů, dek či větších krabic vytvořte pořádný bunkr. Vystelte podlahu tak, aby měly děti pohodlí, a po zbytek dne o nich ani neuslyšíte. Pokud navíc v bunkru dovolíte svačiny, návštěvy či přespání, noví obyvatelé vám nedovolí ho strhnout až do jara.

  1. Hrajte

Kromě pexesa, deskových her či her na tabletech zkuste i divadlo. Zejména pokud se pustíte do maňáskového, máte projekt na několik dní. Budete s dětmi muset vytvořit hlavní postavy i kulisy, napsat scénář, secvičit a odehrát představení. Zkuste na víkend či volné odpoledne pozvat zbytek rodiny, kterým svůj divadelní kus přehrajete. Prarodiče a další příbuzní budou mít krásný zážitek, děti zase motivaci projekt dokončit.

 


Publikováno 27.9.2019

Podmenu