Maxipes.cz – řada dětské elektroniky s Maxipsem Fíkem
Maxipes.cz – řada dětské elektroniky s Maxipsem Fíkem

Vyhledávání na webu
Přejít na: Obsah | Hlavní menu | Novinky | Aktuality | Patička

Karanténa nebo chřipka, jak zabavit děti

Kvůli koronaviru byly děti poslány ze školních lavic domů. Ty větší ve většině případů jásají a snadno se zabaví, těm menším, především prvňáčkům, ještě musí program připravit rodiče. Ti v nově vzniklé situaci navíc řeší dilema, nakolik si dítě vystačí samo, když budou muset pracovat z domu.

Společné hraní deskových her, čtení, stavění z kostek, společné vaření a vyrábění i plnění školních povinností. Ve chvílích, kdy svůj čas dítěti můžete věnovat existuje nepřeberné množství věcí, které můžete dělat. Přestože počasí zatím není ideální a pravděpodobně ještě na zahradě nestrávíte celý den, i venkovní aktivity vaši ratolest na chvilku zabaví. Co ale dělat, když vy sami musíte usednout kvůli pracovním povinnostem k počítači, nebo si prostě potřebujete odpočinout.


Televize ano, ale

Moderní technologie jsou všude kolem nás a nemá cenu je dětem zakazovat. Je lepší jim vysvětlit, jak je používat, aby jim byly užitečné a dokázaly je užívat ve správné míře. Navíc, pokud vy sami sáhnete po počítači s tím, že budete pracovat, jen těžko dítěti vysvětlíte, že pro něj se taková práce nehodí. Dítě chce dělat to, co vidí u dospělých.

Televizi dětem nezakazujte, ale domluvte se, jakou pohádku bude dítě sledovat a kolik času před obrazovkou stráví. Pokud zrovna ve vysílání nenajdete nic vhodného, pusťte mu DVD. Televize by neměla být zapnutá jako kulisa.

Tablet dětem k práci

Pokud vy sami používáte tablet nebo počítač k práci, naučte svého potomka, že tablet není jen hračka na zabavení, kterou pasivně sledujete, a že i on může na svém tabletu pracovat a že se na něm může učit.

Tablet je „jen“ technologie, co je pro vývoj dítěte důležité, jaký obsah na něm bude sledovat. Na dětských tabletech bude takový, jaký vy dovolíte. Tablety GoGEN s Maxipsem Fíkem můžete nastavit úměrně věku a schopnostem dítěte. Ocení ho především rodiče předškoláků a mladších školáků díky českým výukovým aplikacím, které pomáhají s počítáním, slovíčky i logopedií. V aplikaci česká písanka dokonce nacvičíte i psaní psacích písmen. Využít ho samozřejmě můžou i starší děti.

V rodičovském režimu snadno nastavíte až čtyři dětské režimy. V nabídce vyberete z aplikací ty, které může dítě pouštět a u přístupu k internetu máte tři možnosti omezení. Buď zakážete dítěti internet úplně, nebo ho zcela povolíte, nebo zvolíte zlatou střední cestu a nastavíte filtr tak, že jednoduše přidáte internetové stránky, které může dítě otevírat. Kontrolovat můžete i dobu strávenou na tabletu nastavením určitých povolených hodiny nebo maximální doby hraní.

Pokud přístup na internet povolíte, je vhodné děti seznámit s tím, jak vyhledávat smysluplně a nalezené informace použít ve „světě mimo obrazovku“. Najděte si např. společně recept, podle kterého uvaříte večeři, omalovánky, nebo návody. Když něco nevíte, ukažte dětem, jak to můžete najít na internetu v encyklopedii nebo udělejte videohovor s babičkou.


Publikováno 11.3.2020

Podmenu