Maxipes.cz – řada dětské elektroniky s Maxipsem Fíkem
Maxipes.cz – řada dětské elektroniky s Maxipsem Fíkem

Vyhledávání na webu
Přejít na: Obsah | Hlavní menu | Novinky | Aktuality | Patička

S domácím vzděláváním pomohou české aplikace

Na školy i rodiče dopadá v těchto dnech nesnadný úkol. Ředitelé škol a učitelé řeší, jak zajistit online výuku. Rodiče, jak bez patřičného pedagogického vzdělání učit své děti. To musí zvládnout ještě nad rámec pracovních povinností.

Se vzděláváním pomáhají i tablety GoGEN Maxipes Fík. Hlavním benefitem právě těchto tabletů je možnost využít české výukové aplikace.

Rodiče prvňáčků nepochybně ocení aplikaci Česká písanka, díky které se speciálním perem (stylusem) mohou děti na tabletu procvičovat tiskací a psací písmena. Dětský stylus (speciální plastové pero) je silnější než ty, které znáte z dotykového telefonu, vaše dítě tak při psaní nebude mít problém ani se špetkovým úchopem, na který byste měli dávat pozor. Aplikace obsahuje nejen písmena, ale i přípravu na ně, kterou už znají i rodiče předškolních dětí (šnečci, vlnky, šikmé čáry). Nejedná se pouze o obtahování písmen perem na tabletu, ale naznačen je i směr, kterým má dítě psát. Stejným způsobem probíhá výuka psaní číslic.

Učebnice logopedie a cvičení od vaší logopedky můžete doplnit i aplikací Logopedie v tabletu Maxipsa Fíka. Pomůže s procvičováním problematických hlásek pomocí slov a říkanek, které jsou v aplikaci bezchybně vysloveny a dítě je opakuje. Nechybí ani vysvětlení toho, jak má výslovnost vypadat (podrobně popisuje, jak se mají např. hýbat ústa a jazyk při vyslovování jednotlivých písmen) a obsahuje i různá artikulační cvičení. V aplikaci si můžete navolit například i výběr problematických hlásek, které vaše dítě potřebuje procvičit více.

Starším dětem pomůže Maxipes s násobilkou – s vlastním učením, ale i procvičováním. Na tabletu se i tak nepopulární učivo, kterým násobilka je, může stát pro vaše děti zábavou. Mohou si rozšiřovat také slovní zásobu a základy angličtiny díky dalším výukovým aplikacím.

V těchto dnech se ukazuje, jak je důležité mít povědomí o tom, jak se chovat v krizových situacích. První pomoc, Záchranář a Tísňomat jsou aplikace, které dětem pomohou zorientovat se v základech první pomoci a otestují je. Například Tísňomat je vhodný pro všechny žáky základních škol. Je rozdělen do dvou výukových sekcí – pro děti od 5 do 11 let a pro děti od 11 do 16 let.

Aplikace jednoduše podle návodu stáhnete do tabletu GoGEN Maxipes přes ikonu Maxipsa Fíka a poté ho přepnete na dětský mód, který nastavíte tak, že vaše dítě má přístup jen tam, kam mu dovolíte. Nastavit můžete až 4 profily. S výukou školkových dětí pomůže např. Veršované divadélko, První slova, Hravé písničky a Jdeme do školy.


Publikováno 20.3.2020

Podmenu